Press review for End of The Story

"לונדון וקירשנבאום" - ריאיון עם ברק הימן

הריאיון שודר ב-10 בינואר, 2012. הריאיון בדקה ה-44.

לתמלול המלא ליחצו על Continue reading this Press review...

התמלול המלא:

תוכנית:לונדון וקירשנבאום תאריך:10/01/2012
שעה:18:51:12
רשת:ערוץ 10
ברק היימן, בימאי - מקדם את הסדרה שלו ביס

ירון לונדון: אנחנו מאחרים את ברק היימן בימאי מפיק הסידרה סוף הסיפור. ברק ואחיו הם אולי הבמאים והמפיקים הסוערים ביותר בתעשייה הישראלית כל שבוע בערך סידרה אחרת, סרט אחר וד"ר יובל דרור המומחה לאינטרנט וטכנולוגיה שלנו איתו אנחנו נדבר אחר כך. ברק מחר באחד מערוצי הטלוויזיה שאיננו שלנו למרבה הצער
ברק היימן: יש דוקו.
ירון לונדון: יש
ברק היימן: סליחה
ירון לונדון: זה לא בסדר.
ברק היימן: מה עשיתי.
ירון לונדון: זה לא בסדר אתה פגעת באמון שלנו אסור לנו לומר את זה, מותר לנו לומר באחד מערוצי הטלוויזיה האחרים אסור לנו לומר. טוב, הסידרה היא סוף לסיפור והיא עוסקת בגירושין אז בואו נתחיל
מוטי קירשנבאום: תשמע, בהוט יש סרטים טובים שמעתי. סרטים מצויינים יש בהוט.
ירון לונדון: אז הנה אחת מגיבורות הסידרה הזאת נילי קיסוס במקרה אמו של
ברק היימן: אביעד, ויונתן, ועידו
ירון לונדון: היא גרושה והיא מקוננת על מר גורלה פחות או יותר בקטע הזה, בואו נראה.
נילי קיסוס: זוגיות טוב נגיד, בית שמח זה לא בהכרח זוגיות זה לא אותו דבר. יש לי את זה ויש לי את העסק שלכם ויש לי את מה עוד אבל רנטבילי יש אחד זוגיות, לא ממי את החינוך שלי כבר עשיתי. טוב. תודה תודה. אין לו זוגיות, בית טוב זה זוגיות אצלו.
ירון לונדון: מפגר לגמרי.
ברק היימן: אה היא מהממת מהממת נילי.
ירון לונדון: כן?
ברק היימן: אילנית ברמן שיצרה איתי ביחד את הסידרה הזאת היא בעצם מי שהביאה את נילי קיסוס לסידרה ואמרה תשמע, היא ד מות מדהימה המהירות שבה היא עוברת מצחוק לדכאון מהיי לדאון כל ההתמודדות שלה עם הגירושין היא כל כך מורכבת היא מכילה בתוכה את כל קשת הרגשות האפשריים, ובסיטואציה הזאת אני בכלל לא הייתי זה אילנית הייתה עם הצלם טנאורי לוי.
ירון לונדון: הסידרה עקבה במשך שנתיים אחרי זוגות מרגע הגירושין שלהם?
ברק היימן: נילי זה שנה אחרי שהיא התגרשה, מוטי זה שבע שנים אחרי שהוא התגרש ונילי וליאת היה לנו את הלוקסוס ה דקומנטרי להיות איתם עוד לפני שהם התגרשו, מרגע ההחלטה דרך פירוק הבית ועד הטכס בבית..
ירון לונדון: מוטי שאל אותי היום, ככה היה לנו ויכוח למה האנשים האלה מוכנים להפקיר את עצמם בידי במאי,
ברק היימן: אני חושב שהם צריכים
ירון לונדון: לשפוך את מכאוביהם למה הם עושים את זה?
ברק היימן: הם לא פה אז אני אנסה לענות בשמם. אני גם בעצמי השתתפתי בסידרה דקומנטרית מאוד חסכונית ושהם בדרך הביתה ושאח שלי גם עשה עשה ושגם שודרה ביס דוקו ואני חושב שהייתה לנו חוויה מאוד מאוד טובה למשפחה בתוך הדבר הזה עם כל הקשיים ועם כל המכאובים, הגיבורים שלי הרגישו שהם בידיים טובות הם סמכו עלי ואני חושב שברמה יותר עמוקה בתקופה מאוד סוערת בתקופה מאוד בודדה, בתקופה מאוד קשה ומדממת בחיים שלהם היה שם מישהו שאיתם נמצא עם מצלמה בלי מצלמה ומרגיש אותם ומכיל אותם ואוהב אותם ואתה יודע מה אני בעצמי כשאני מתקלח ונוסע בטוסטוס הרבה פעמים אני מדמיין כאילו מישהו מראיין אותי, אני רוצה לדבר אף אחד לא רוצה להקשיב אז אני יכול להבין את הצורך הבסיסי הזה
ירון לונדון: תבוא אלי בייבי תבוא אלי,
ברק היימן: אני בא אני בא אתם לא מזמינים אותי.
ירון לונדון: למה אתה עושה סרטים?
מוטי קירשנבאום: אתה צריך לרכוש את אמונם נכון?
ברק היימן: בוודאי.
מוטי קירשנבאום: וכשאתה רוכש את אמונם ואתה באמת נסחף גם בסיפור שלהם ואתה יש לך הרבה אמפתיה למה שהם עוברים,
ברק היימן: תמיד.
ירון לונדון: באותו זמן אתה גם חושב זה ייעשה שואו טוב ויש סצינה טובה?
ברק היימן: אני לא אהיה צבוע, יש לי אינטרסים של במאי בסיטואציות דקומונטריות אנושיות מורכבות, אני חושב שהם יודעים שאני לעולם לא אבגוד באמון שלהם, יש הרבה מאוד רגעים דקומנטרים נורא חזקים שהחלטתי ביחד עם נילי פלר העורכת של הסידרה להשמיט אותם מתוך הסידרה בגלל שהרגשתי שהם הולכים טיפה רחוק מדי שהם עלולים לפגוע והייתי מוכן לוותר לפעמים גם על האיכות הדקומנטרית של רגע מסויים ופרק מסויים בשביל לכבד את הפרטיות שלהם.
ירון לונדון: מה למדת על חיי משפחה ועל פרידות ממעקב ארוך השנים האלה.
מוטי קירשנבאום: מי שראה את הסרט של המשפחה גם הבין שגם בסרט הקודם הם למדו.
ירון לונדון: כן סרט כן
ברק היימן: אני למדתי את מה שכולם יודעים זה רק בווליוום יותר גבוה שהחיים האלה מאוד מורכבים שזה דבר כמעט בלתי מתקבל על הדעת, לא כל כך הגיוני לא כל כך אנושי וצריך להתאמץ מאוד קשה בשביל לשמור אותה קיימת ולהבין מראש האם הבן אדם שאותו אנחנו רוצים לעשות ילדים וקושרים איתו קשר כל כך גורלי זה בן אדם שנהייה מסוגלים לעבור איתו גם את החוויה של הגירושין כי זה יכול לקרות אחד מתוך שלוש. אחד הדברים שהסידרה מטפלת בהם בעיני
ירון לונדון: זאת אומרת האם החתן שלי, הכלה שלי היא גרוש גרושה פוטנציאלית טובה ?
ברק היימן: גם זה, אבל מה שהתחלתי להגיד זה שגם המסר של הסידרה בין היתר בעיני שאפשר להתגרש בצורה שאינה מכוערת אפשר לעבור את התהליך הזה שיש בו הרבה טראומות והרבה צלקות בצורה שהיא מכבדת בצורה, שהיא מכבדת בצורה שהיא הגונה לשני הצדדים וגם אילן וליאת וגם מוטי גם נילי הם עוברים במקומות רגשים מאוד מסובכים רואים את זה בסידרה בכל אחד מהפרקים הם צוללים לתהומות הם עולים למעלה אבל הם לרגע לא מאבדים אתה כבוד ההדדי שלהם.
מוטי קירשנבאום: רק לציין שאנחנו ראינו רק קטעים מהסרט, אבל ממה ששמענו וקראנו סידרה מעולה.
ברק היימן: ומשפט אחרון קטן ברשותכם, כשאני יצאתי לעשות את הסידרה הזאת אני חשבתי הייתה לי אג''נדה שיותר אנשים צריכים להתגרש לא מספיק אנשים מתגרשים אני רואה מסביבי כל כך הרבה אנשים אומללים לא מסופקים לא מאושרים, ויאללה אחד מתוך שלוש מתגרשים כשיש שתיים מתוך שלוש. עכשיו אני חושב שזה שטויות על עצמי אני אומר באתי כמו ילד לסידרה הזאת, יצאתי קצת בוגר כי הסיטואציה הזאת לגירושין היא מאוד מסובכת היא מאוד מורכבת, וכמו שנילי אומרת בסידרה זה לא מחושך לאור זה לא מטוב לרע זה מורכבות של זוגיות למרכבות של גירושין.
ירון לונדון: יפה כל כך יפה רואים נהדר, אולי נביא אותו עוד פעם לעניינים אחרים, יש לך עוד משהו
ברק היימן: עובדים על זה נתראה אני מקווה עוד כמה חודשים.
מוטי קירשנבאום: שיהיה בהצלחה שמענו שסרטים מצוינים.
ברק היימן: תודה רבה לכם.


>> Read the original article at external link